O projektu

    Projekt navazuje na úspěchy cyklisty Jaroslava Kulhavého z Ústí nad Orlicí, olympijského vítěze z LOH 2012 v Londýně v závodě horských kol a stříbrného medailisty z LOH 2016 v Riu de Janeiru v téže disciplíně. Mistra světa, Evropy a vítěze světového poháru v MTB, který je patronem seriálu.

 Projekt realizujeme ve spolupráci cyklistických oddílů pracujících s cyklistickou mládeží převážně v Pardubickém kraji - Cyklo Lanškroun, CYKLO-SKI klub  Polička, SK Prima Polička, CykloBendl  Vysoké Mýto, CK Slovan Moravská Třebová, CK MTB Chrudim, Cycling team Rychnov nad Kněžnou a Bike Freaks Holice; ZŠ a obce Dolní Roveň a Obchodní akademie a Střední odborné školy cestovního ruchu Choceň.

     Pro rok 2018 se bude jednat o seriál náborových závodů v jízdě na kole pro žáky ze základních škol nejen v Pardubickém kraji (předpokládáme účast cca 1 400 žáků), který vyvrcholí finálovým závodem, na který budou pozvání nejúspěšnější závodníci z dílčích závodů. Vedle popularizace cyklistiky jako volnočasové aktivity a sportovní disciplíny chceme dětem, školám a rodičům představit práci cyklistických oddílů a spolků v kraji a zájemcům nabídnout rozvíjení jejich sportovního talentu pod odborným vedením v oddílech. Doprovodným programem některých, zejména školních závodů, by měl být praktický výukový blok zaměřený na poskytnutí první pomoci či ošetření běžných poranění cyklisty od Českého červeného kříže a aktivity zaměřené na bezpečnou jízdu v provozu a znalost dopravních pravidel ve spolupráci s BESIPem.

Cíle projektu:

  • vedení dětí a mládeže ke sportu, především cyklistice
  • popularizace cyklistiky jako volnočasové aktivity a sportovní disciplíny především pro děti základních škol
  • podpora talentovaných sportovců, kteří najdou uplatnění a odborné vedení v pořádajících oddílech
  • zvýšení znalosti pravidel silničního provozu a zvýšení bezpečnosti cyklistů-dětí v provozu
  • propagace sportovní činnosti zapojených cyklistických oddílů
  • navázání spolupráce mezi cyklistickými oddíly v kraji a mezi oddíly a školami v jejich regionu